1. Legyen határozott célod!
Érdemes átgondolnod, hogy miért szeretnél belevágni a felnőttképzésbe, és hogy pontosan milyen készségedet szeretnéd fejleszteni vagy milyen tudásra szeretnél szert tenni. Jó, ha előre átgondolod, hogy váltani szeretnél valami teljesen újra, vagy a meglévő szakmádban szeretnél tovább fejlődni.
2. Kutasd fel a megfelelő felnőttképzést!
Ez egyrészt vonatkozik a szakma kiválasztására, másrészt a képzés helyének megtalálására. Próbálj olyan szakmát választani, ami valami újat ad, legyen szó akár egy merőben új területről vagy a meglévő tudásod fejlesztéséről. Számos helyen tanulhatsz, de felnőttképzési központunkban például munkaerőpiaci szempontból értékes szakmákból válogathatsz és releváns tudást kapsz.
3. Tervezz!
Ha nem kizárólag a tanulásra kell fókuszálnod, hanem esetleg munka mellett tanulnál vagy más elfoglaltságod van – akár a család – akkor fontos, hogy készíts egy jó időbeosztást. Mindent nem könnyű összehangolni, és ha nem szeretnéd elmulasztani a határidőket, akkor bizony szükséged lesz tervezésre és adott esetben némi rangsorolásra is.
4. Tarts ki a céljaid mellett!
Felnőttként tanulni nem könnyű dolog, már csak az előzőekben említett zsúfolt időbeosztás miatt sem. Éppen ezért fontos, hogy legyél határozott és kitartó, és ne add fel, ha nehézségbe ütközöl. Ehhez sok erőt például, ha megünnepled az apróbb sikereidet is, például egy sikeres vizsgát.
5. Élvezd amit csinálsz!
A felnőttképzés szuper lehetőség, és egyben izgalmas is. Ha élvezed, amit csinálsz, az a teljesítményedre is jó hatással van. Ennek érdekében olvass a témában hasznos, érdekes cikkeket, illetve próbáld ki a való életben is az újonnan megszerzett tudásod: hidd el, ez nagy motivációt ad majd!
Reméljük, hogy tudtunk néhány hasznos információval szolgálni a felnőttképzésről. Keresd bizalommal központunkat, és vágj bele Te is bátran a tanulásba!